fbpx

4  Dolog, Ami Tönkreteheti a Szigetelésedet – És Hogyan Kerüld el Őket!

A szigetelés célja, hogy melegen tartsa az otthonodat télen és hűvösen nyáron. De mi van akkor, ha valami tönkreteszi? Nézzük meg, mi mindentől kell óvakodni, hogy hosszú távon is jól működjön a szigetelésed!

1. Rágcsálók: a szigetelés rémei

Bármennyire is szeretnénk hinni, hogy a legújabb szigetelőanyagok ellenállnak a rágcsálóknak, van egy rossz hírem: sajnos ezek a huncut jószágok mindent megrágnak, ami az útjukba kerül. Egér, patkány, nyest – a szigetelés számukra csak egy újabb kihívás. A nyestek például nemcsak szétszedik a szigetelést, de az ürülékükkel is szennyezik, ami már menthetetlenül tönkreteszi azt. 

Tipp: ellenőrizd rendszeresen a padlásteret, és tömd be az összes apró lyukat, mert a nyest még egy 5 centis résen is könnyedén átfurakodik!


2. Ne használd lomtárnak a padlást!

Ugye ismerős az érzés, amikor valamit nem szeretnél kidobni, hogy „egyszer majd még jó lesz valamire”? A padlástér pedig szép lassan megtelik elfeledett holmikkal… Nos, a rágcsálók szívesen használatba veszik! A zsúfolt, rendezetlen padlás kiváló búvóhely számukra, és a szigetelés rövid úton kárba vész. 

A megoldás? Rendszeres rendrakás és selejtezés, hogy ne adjunk esélyt a nem kívánt lakótársaknak.

3. A szigetelés nem átjáróház!

A szálas szigetelőanyagok bizony nem arra lettek tervezve, hogy sétálgassunk rajtuk, szóval ha gyakran kell a padláson járkálnod, kérd a szakembertől kifejezett járó- vagy tárolófelület építését, mert a szigetelés összejárkálása csökkenti a hatékonyságát és élettartamát. 

4. Ne várd meg, amíg tönkremegy

Gyanítod, hogy gond van a szigeteléssel? Hallasz valami neszt a padláson? Ne habozz, fordulj szakértőhöz! A szigetelési problémák nem oldódnak meg maguktól, sőt, idővel csak rosszabbodnak. Az időben végzett javításokkal és a szakszerű beavatkozással sokkal több pénzt és bosszúságot spórolhatsz meg, mint gondolnád.

Ha odafigyelsz ezekre a dolgokra, akkor a szigetelésed hosszú távon is megőrzi hatékonyságát, és nem kell attól tartanod, hogy a rágcsálók beköltöznek a padlásra. 

Kövess minket Facebook-on is!

Ezeket olvastad már?

Az, hogy milyen magasságba épül be a tetőablak meghatározza az ablakműködtetési lehetőségét.

Az tény, hogy a különböző fedőanyagokat akkor tudjuk korrektül párhuzamba állítani, ha azok m2 árát hasonlítjuk össze, mivel egyes fedőanyagok 10 db/m2, mások 8,8 db/m2 (és így tovább) szükséglettel számolandók. Azonban azt nem szabad elfelejteni, hogy egy tető nem csak alapcserépből áll. Vagyis ez az összehasonlítás arra elegendő, hogy nagyságrendileg be tudjuk helyezni az áhított fedőanyagot a költségvetésünkbe.

Kerek cserép, szögletes cserép, sík cserép, hullámos cserép, piros cserép, foltos cserép, beton cserép, kerámia cserép… és még sorolhatnám őket tovább, cserépből is pont ugyanannyi fajta van, és ahányan vagyunk, annyi félét gondolunk tetszetősnek.

Ha felkeltettük érdeklődésed

Írj nekünk!