fbpx

4  Dolog, Ami Tönkreteheti a Szigetelésedet – És Hogyan Kerüld el Őket!

A szigetelés célja, hogy melegen tartsa az otthonodat télen és hűvösen nyáron. De mi van akkor, ha valami tönkreteszi? Nézzük meg, mi mindentől kell óvakodni, hogy hosszú távon is jól működjön a szigetelésed!

1. Rágcsálók: a szigetelés rémei

Bármennyire is szeretnénk hinni, hogy a legújabb szigetelőanyagok ellenállnak a rágcsálóknak, van egy rossz hírem: sajnos ezek a huncut jószágok mindent megrágnak, ami az útjukba kerül. Egér, patkány, nyest – a szigetelés számukra csak egy újabb kihívás. A nyestek például nemcsak szétszedik a szigetelést, de az ürülékükkel is szennyezik, ami már menthetetlenül tönkreteszi azt. 

Tipp: ellenőrizd rendszeresen a padlásteret, és tömd be az összes apró lyukat, mert a nyest még egy 5 centis résen is könnyedén átfurakodik!


2. Ne használd lomtárnak a padlást!

Ugye ismerős az érzés, amikor valamit nem szeretnél kidobni, hogy „egyszer majd még jó lesz valamire”? A padlástér pedig szép lassan megtelik elfeledett holmikkal… Nos, a rágcsálók szívesen használatba veszik! A zsúfolt, rendezetlen padlás kiváló búvóhely számukra, és a szigetelés rövid úton kárba vész. 

A megoldás? Rendszeres rendrakás és selejtezés, hogy ne adjunk esélyt a nem kívánt lakótársaknak.

3. A szigetelés nem átjáróház!

A szálas szigetelőanyagok bizony nem arra lettek tervezve, hogy sétálgassunk rajtuk, szóval ha gyakran kell a padláson járkálnod, kérd a szakembertől kifejezett járó- vagy tárolófelület építését, mert a szigetelés összejárkálása csökkenti a hatékonyságát és élettartamát. 

4. Ne várd meg, amíg tönkremegy

Gyanítod, hogy gond van a szigeteléssel? Hallasz valami neszt a padláson? Ne habozz, fordulj szakértőhöz! A szigetelési problémák nem oldódnak meg maguktól, sőt, idővel csak rosszabbodnak. Az időben végzett javításokkal és a szakszerű beavatkozással sokkal több pénzt és bosszúságot spórolhatsz meg, mint gondolnád.

Ha odafigyelsz ezekre a dolgokra, akkor a szigetelésed hosszú távon is megőrzi hatékonyságát, és nem kell attól tartanod, hogy a rágcsálók beköltöznek a padlásra. 

Kövess minket Facebook-on is!

Ezeket olvastad már?

Milyen jó lenne egy teljes tetőt vagy akár egy egész épületet néhány perc alatt felmérni. Ez ma már nem álom. A mérőszalag ideje már a múltté.

A tető egy lélegző, élő szerkezet. Ha jól készül el, évtizedekig meghálálja, de ha a kiszellőztetés nincs megoldva, akkor akár két éven belül tönkre mehet. Felmerülhet a kérdés, ha 40 évvel ezelőtt jó volt az úgy pőrén, akkor most miért kell változtatni?

Gondolom mindenkinek, aki építkezik vagy felújít ismerős az a szituáció, amikor az elemi erők, határidők vagy a kialakult káosz miatt már alig várja azt a pillanatot, amikor befejeződnek a munkálatok.

Ha felkeltettük érdeklődésed

Írj nekünk!